Domowe maseczki do włosów

Jak dbać o włosy zimą ? Przestawiamy się na nowy tryb pielęgnacji - pomogą nam w tym domowe, naturalne maseczki.





Zima to dobry czas, by odświeżyć włosy po upalnym lecie, które nie służyło im ze względu na szkodliwe promieniowanie UV. Od odpowiedniej pielęgnacji zależy ich jakość, gęstość, siła i miesięczny przyrost. Pora sięgnąć po domowe, naturalne metody - idealne maseczki dla Twoich włosów przygotujesz z produktów, których na co dzień używasz w swojej kuchni.

Mycie włosów
Codzienne mycie głowy osłabia cebulki włosów i przyczynia się do ich szybszego przetłuszczania się. Narażamy skórę na podrażnienia i przesuszanie się, przez co zaczyna się łuszczyć, w wyniku czego powstaje łupież, a  osłabione włosy nabierają skłonności do wypadania. Pozwól im w naturalny sposób się odbudować - zrób sobie 2-3 dniowe przerwy pomiędzy ich myciem, a przed samą czynnością nałóż na włosy domową maseczkę nawilżającą, która po umyciu odżywi Twoje włosy i doda im żywy połysk. 

Maska nawilżająca włosy

Składniki :
1/3 płatków owsianych
1/3 szklanki ciepłej wody
łyżka oleju kokosowego
łyżka olejku rycynowego
łyżka odżywki nawilżającej bez silikonow i parabenów

Zblenduj składniki na jednolitą masę. Nakładaj maskę partiami na całą długość włosów. Zawiń je w folię lub ręcznik i trzymaj tak przez przynajmniej godzinę. Następnie spłucz maseczkę i umyj włosy delikatnym szamponem.

Efekt: włosy zostaną dogłębnie nawilżone, zaczną mieć połysk i świetnie się układać.

Suszenie
Wiele z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez wymodelowania włosów za pomocą suszarki. Zabieg ten oczywiście nie bardzo nam służy - wysusza skórę głowy osłabiając cebulki, sprawia że włosy stają się matowe i łamliwe, tracą swój blask. Czy jest na to jakiś sposób? Zastanów się, czy faktycznie nie możesz obejść tej metody - myć włosy dużo wcześniej przed wyjściem i pozwalać im wyschnąć w naturalnych warunkach. Jeśli nie, pamiętaj, by suszyć je z głową spuszczoną w dół, z większej odległości, na zmianę powietrzem chłodnym i ciepłym. Nigdy nie wychodź ze świeżo wysuszonymi włosami na zewnątrz, szczególnie w okresie jesienno-zimowym - skóra głowy dozna szoki, końcówki mogą się rozdwoić, a Ty łatwo przeziębisz swój organizm.

Maseczka na przesuszone włosy

Składniki:
2 saszetki pokrzywy
1 saszetka zielonej herbaty
1 L wody

W rondelku podgrzej wodę, wrzuć do niej herbatę i gotuj, nie doprowadzając do wrzenia. Kiedy zioła się zaparzą, zdejmij je z ognia i ostudź. Namocz włosy w przegotowanym, herbacianym wywarze, po czym zawiń je w ręcznik i trzymaj tak przez ok. 30 minut. Po kuracji umyj włosy łagodnym szamponem.

Efekt: włosy będą wolniej się przetłuszczać, zyskają na objętości i zaczną szybciej rosnąć.

Odżywianie od wewnątrz
Duże znaczenie dla kondycji włosów ma dieta - podczas gdy w lecie zajadamy się sezonowymi, soczystymi owocami bogatą w dużą ilość witamin i antyoksydantów, jesienią i zimą musimy staranniej zadbać o swój zdrowy jadłospis. Włosy lubią, gdy w diecie znajdują się naturalne tłuszcze pochodzące z nasion i orzechów. Szczególnie dobry, wzmacniający wpływ mają na nie pestki dyni i siemię lniane. Dodawaj je do owsianki, koktajli i sałatek, również w postaci pozyskanych z nich olejów. Nie zapominaj o takich jesiennych owocach, jak jabłko, winogrona czy gruszka, które też dostarczą Twoim włosom niezbędnych do ich odżywienia witamin.

Maseczka odbudowująca włosy
Składniki:
1 miękkie awokado
sok z połówki cytryny
2 łyżki oleju kokosowego lub arganowego

Przekrój awokado na pół, wyjmij pestkę i wydrąż je z miąższu łyżeczką. Jeśli masa nie będzie dostatecznie kremowa, możesz zmiksować ją za pomocą blednera. Dodaj do niej resztę składników, nałóż na włosy i zawiń w ręcznik na przynajmniej godzinę (najlepiej działa pozostawiona na włosach przez noc). 

Efekt:  Dobrze nawilżone naturalnymi olejami włosy szybciej się zregenerują, dzięki czemu staną się gęstsze i mocniejsze.


Zabezpieczanie włosów

Bez względu na panującą porę roku powinnaś pamiętać o zabezpieczaniu swoich włosów, czyli stosowaniu szczególnej ochrony na ich końcówki i warstwę zewnętrzną. Jak to zrobić? Otóż nie najlepiej sprawdzi się popularny jedwab czy specjalistyczne serum, ze względu na to, że w składzie zawierają alkohol, który może przyczynić się do wysuszenia. Najlepsze właściwości zabezpieczające wykazują naturalne roślinne olejki. "Olejowanie" włosów polega na nakładaniu na skalp lub końcówki maski z samego oleju i pozostawianie go na włosach na kilka godzin lub noc. Najlepiej do tego sprawdzi się olej kokosowy, który posiada właściwości zamykające pokrywę włosa po ich umyciu (gdy przed myciem głowy zrobimy sobie z niego maskę, w reakcji z wodą sprawi, że włosy po kąpieli i wysuszeniu będą miękkie, gładkie i połyskujące). Stosuj ten nawyk przynajmniej raz w tygodniu, a Twoje włosy szybką uzyskają wymarzony wygląd.

Maseczka wygładzająca i nadająca połysk

Składniki:
 4 łyżki oleju kokosowego
2 łyżki oliwy lub oleju lnianego
łyżka miodu

W misce połącz ze sobą wszystkie składniki, dokładnie mieszając je łyżką. Nałóż maske na włosy i pozostaw na pół godziny. Spłucz letnią wodą i dokładnie umyj włosy szamponem bez silikonów.


Efekt: Włosy już po pierwszej kuracji będą odżywione, wygładzone i miękkie w dotyku. 


SEE YOU SOON !!!

Share:

2 komentarze

  1. Gdybym nie umyła włosów 3 dni to wstyd by mi było się pokazać ludziom... Moją czuprynkę myję codziennie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe, bardzo lubię takie domowe mikstury!
    Pozdrawiam
    Mój Blog - klik
    Nowy wpis - Konkurs

    OdpowiedzUsuń